Mon. May 27th, 2024

FTAA Atatürk Okulu olarak büyük bir heyecanla sizlere müjdeli bir haberimiz var! Bu Pazar gününden itibaren, saat 11:00’de Atatürk’ün izinden giderek, Tuğçe Baykal rehberliğinde, 5-11 yaş grubu çocuklarımıza yönelik derslerimize başlıyoruz.

Türkçe öğrenmek, kültürümüzün ve köklerimizin bir parçası olarak önemlidir. Unutmayalım ki, dilimiz kültürümüzün taşıyıcısıdır ve gelecek nesillere aktarılması gereken değerli bir mirastır. Bu derslerle çocuklarımız hem dağarcıklarına yeni Türkçe kelimeler katarlar hem de Atatürk’ün izinde yürümenin önemini kavrarlar.

Derslerimiz her Pazar saat 11:00’de gerçekleşecek. Kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için çocuklarınızı okulumuza davet ediyoruz. Katılımınız bizim için çok değerli.

Atatürk  Okulu ücretleri şu şekildedir:

Üye ailenin çocuğu için ücret $100

Üye olmayan ailenin çocuğu için ücret $150 

2 veya daha fazla çocuğa sahip olan aileler her ek çocuk için ücret yarı fiyattır.

Ödeme Yöntemi: Etkinlik günü nakit veya çek olarak ve ya contact@ftaa.com adresini kullanarak Zelle üzerinden yapabilirsiniz.

Her türlü soru ve önerilerinizi lütfen contact@ftaa.com adresine e-posta gönderin.

Adres: Florida Türk Evi 3020 NE 32nd Ave #123, Fort Lauderdale, FL 33308

Saygılarımla,

Canan Ozaktay

FTAA Yönetim Kurulu Başkanı

 

We at the FTAA Atatürk School are thrilled to share some exciting news with you! Starting this Sunday, at 11:00 AM, we will begin our classes for children aged 5-11, guided by Tuğçe Baykal and following in the footsteps of Atatürk.

Learning Turkish is important as it is a part of our culture and roots. Let’s not forget that our language is the carrier of our culture, and it is a valuable legacy that needs to be passed on to future generations. Through these classes, our children will not only add new Turkish words to their vocabulary but also understand the significance of walking in Atatürk’s footsteps.

Our classes will take place every Sunday at 11:00 AM. We invite your children to our school to keep our culture alive and pass it on to future generations. Your participation is very valuable to us.

The fees for Atatürk School are as follows:

For a member family’s child, the fee is $100.

For a non-member family’s child, the fee is $150.

For families with 2 or more children, there is a half-price fee for each additional child.

Address: Florida Turkish Center 3020 NE 32nd Ave #123, Fort Lauderdale, FL 33308

Payment Method: You can make the payments in cash or by check on the day of the event, or use the email address contact@ftaa.com to make payments via Zelle.

Please send any questions or suggestions to contact@ftaa.com.

Sincerely,

Canan Ozaktay

FTAA President of the Board