Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /homepages/25/d199835659/htdocs/WP2022FTAA/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

The Turkish community in South Florida lost its very well-beloved, talented leader, past president of FTAA and Turkish Center trustee, mother of two Ms. Serap Odabaş- Yiğit on Feb 19, 2021.

We express our condolences to her family and all members

___________________________________________________________________

Toplumumuzun değerli üyesi, eski başkanlarımızdan ve Turk Evi mütevelli heyetinin tek hanım üyesi, Sibel ve Meriç’in biricik anneleri, Ümit’in sevgili eşi, Filiz’in sevgili  kızkardeşi, Odabas-Yigit ve Odabaş-Geldiay ailelerinin kıymetlisi 

Serap Odabas-Yigit 

yakalandığı amansız kanser hastalığından kurtulamayarak 19 Şubat 2021’de aramızdan ayrıldı.
Tüm sevenlerine, derneğimize ve kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.
Mekanı cennet olsun. Nurlar içinde uyu Serap

Serap Odabaş-Yiğit’i tanıyalım:

Amerika’ya 1982 yılında ögrenci olarak geldi.
Amerikan Üniversitesi Isletme bölümünden mezun olduktan sonra yüksek eğitimimi yine Isletme (MBA) dalında George Mason Üniversitesinde tamamladı.

Dünya Bankasında dokuz yıl Bütçe Analisti olarak çalıştıktan sonra eşiyle beraber serbest çalismaya basladı.2001 yilinda Washington DC’den Florida’ya tasindi ve su anda kendi işletmelerinin mali yonetimini ve muhasebe islerini idare etmekteydi.

Bu arada Washington DC’de kurulu bir cok Türk Amerikan  derneklerinde Türk kültürünün Amerika’da tanınması için faaliyetlerde bulundu. Turkish Children Foster Care derneğinin başkan yardımcılıgı, Anatolian Dancers folklore grubunun kurucu uyesi, ve ATA-DC festival komiteleri bunlardan bir kaçı. Florida’ya taşındıktan sonra Türkiye’nin ve kültürümüzün tanıtılması için faaliyetlerine devam etti. Guney Florida’da kurdugu ve buradaki genc kızlarımızdan olusan Trk Folklor Grubunun öğretmenliğini ve idaresini yaptı.

FTAA’nin yonetim kurulunda (iki kez başkan olarak) ve Türk evi Mütevelli heyetinde yonetim kurulunda son onbir yıldır aktif olarak çalıştı.

Here is the Zoom meeting for her commemoration actualized on April 11, 2021

By FTAA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *